Tanítsd jól, szeresd jól

A legtöbb viselkedési probléma a tudatlanságból ered. A gazdi nem érti a kutyát, a kutya nem érti a gazdit. Mivel a kutya nem érti a gazdit, ezért próbál ugyan megfelelni, de a saját értékkészletével dolgozik. Ha nincs számára megfelelően lemozgatva, fejben fárasztva, akkor talál magának elfoglaltságot. Ilyenkor fordulhat elő, hogy szétszed dolgokat, ás, ugat, rombol. Ezeknek –érthető módon- a gazdi nem fog örülni. Viszont ilyen esetekben nem jó módszer a bűntetés. A kutya utólag nem érti, és a gazdi sem ér el eredményt. Ezekben az esetben is alapvető probléma, hogy a két fél nem érti, nem jól érti egymást. A tanfolyamok során ezen változtatunk. A kutyus is érteni fogja a gazdit, és a gazdi is a kutyust.

Amit minden tanfolyam megtanulunk:
  • ül-marad
  • fekszik-marad
  • minden körülmények között sikeres behívás
  • tárgy/élelem/kapu kontroll
  • autóban várakozás, csak engedélyre kiszállás
  • laza pórázas séta
  • szemkontaktus (így megtanul a kutyus minden helyzetben „kérdezni” tőlünk)
  • aktivitások alapjai (pl.: puller, agility, frizbi, labda, trükkök)

Tanfolyamok